untitled5_25771

ReneSola 2005’te kurulan ve 2008’de New York Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan ReneSola (NYSE:SOL), yeşil enerji ürünlerinin uluslararası seviyede öncü bir üreticisi ve tedarikçisidir. ReneSola bugün 116 MW kurulu güce sahip UCK Group ile Türkiye’de lisanssız güneş enerjisi projeleri gerçekleştirmek üzere işbirliği anlaşması imzalandığını duyurdu. Projelerin tamamı 10 yıl boyunca 134 $ / MWh satın alma garantisi hakkına sahip lisanssız güneş enerjisi projelerdir.

Renesola projeler için mühendislik; yüksek verimli güneş modülleri ve invertörler temin ederken UCK Group bünyesinde yer alan firmalar ile solar projelerini geliştirecek ve santralleri inşa edecektir.  Bu işbirliği tarafından 2017 yılına kadar 70 MW kurulu güce sahip proje kuracaktır. Projelere kurulum esnasında ReneSola tarafından supervizörlük hizmeti verilecektir.

Xianshou Li, Renesola İcra Kurulu Başkanı ve UCK Group yönetim kurulu başkanı Atilla Üçkardeş Türkiye’de projeleri geliştirmek için birlikte olmaktan dolayı heyecanlıyız “dedi. Bu işbirliği her iki şirketin yerel güneş PV pazarında genişlemesini sağlayacaktır.

ReneSola Hakkında
2005’te kurulan ve 2008’de New York Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan ReneSola (NYSE:SOL), yeşil enerji ürünlerinin uluslararası seviyede öncü bir üreticisi ve tedarikçisidir. Küresel mevcudiyetini 16’dan fazla ülkede bulunan ofisleri ve depolarıyla ve de pahalı üretim tesisleri ve satış ağıyla güçlendiren ReneSola, dünya etrafındaki EPC, yükleyiciler ve yeşil enerji projeleri için en yüksek kalite yeşil enerji ürünleri ve zamanında hizmetler sağlama alanında oldukça iyi bir konumdadır.
Detaylı bilgi için, www.renesola.com

UCK Group Hakkında
UCK Group Güneş enerji sektöründe yer alan tüm iş kollarında en iyi çözümü bularak projeler geliştirmektedir. UCK Group; mühendislik, mekanik konstrüksiyon imalatı, projelendirme, danışmanlık ve kurulum hizmetleri vermektedir. UCK Group; Berak Enerji, Başakkent Enerji, UCK Enerji, UCK Metsan ve Turkuaz Mühendislik firmalarını bünyesinde barındırmaktadır.
Detaylı bilgi için, www.uckgroup.com

admin